Registracija
balsuok

Atiduok savo balsą už labiausiai patikusį video. Net 500 moksleivių laimės galimybę aplankyti Valdovų rūmus, į 5 mokyklas atvyks po žinomą visuomenės veikėją, taip pat laukia kiti prizai.

Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija
Ukmergė

Ukmergė — vienas iš seniausių miestų Lietuvoje. Kadaise mieste stovėjo net dvi pilys, tačiau iki mūsų dienų neišliko net jų griuvėsių. Ukmergė ilgus amžius buvo daugiakultūris miestas. Čia į dangų kilo bažnyčių bokštai, saulės šviesoje blizgėjo cerkvių stogai, žydus į pamaldas kvietė sinagogos. Žydiško paveldo Ukmergėje itin daug. Nors karai ir sovietmetis sunaikino daug svarbių pastatų, reikšmingų vietų, mieste tebestovi dvi sinagogos, buvusi žydų pradinė mokykla, senamiestį puošia saviti gyvenamieji namai. Ryškų pėdsaką Ukmergės istorijoje paliko tarpukaris. Tuo metu mieste nutiestas modernus vandentiekis, sparčiai statytos mokyklos, nauji modernūs namai. Ukmergiškiai ir šiandien didžiuojasi miesto centre stūksančiu piliakalniu, unikaliu senamiesčiu bei patogia gyvenamąja vieta.

Birštono gimnazija
Birštonas

Birštonas- tai kurortinis miestelis, įsikūręs Nemuno kilpoje, Lietuvos pietuose. Jis dar XVIII amžiuje ėmė garsėti gydomųjų savybių turinčiais mineraliniais vandenimis. Mineralinis vanduo, trykštantis iš žemės gelmių, yra svarbiausias Birštono kurorto gyvavimo bei augimo skatintojas.
Birstone veikia 3 sanatorijos ir neseniai pastatytas „Vytautas Mineral Spa“. Jo viduje yra biblioteka su didžiuliu kupolu. Kiekvienas gali ten užeiti ir praleisti popietę.
Birštonas garsėja unikaliu kraštovaizdžiu. Čia galima pasivaikščioti Nemuno pakrante, užlipti į Vytauto piliakalnį, pušyno parke pasigrožėti skulptūromis, aplankyti sanatorijas ir kita.

Šilutės Vydūno gimnazija
Šilutės r., Kintai/Šilutė

Kintai – nedidelis, jaukus miestelis Vakarų Lietuvoje, netoli Kuršių marių. Čia žmones supa gamta, ji daug reiškia. Kintuose ketverius metus gyveno ir dirbo garsus filosofas, rašytojas Vydūnas (Vilhelmas Storosta), palikęs gilų pėdsaką ne tik minėtame krašte, bet ir Lietuvos kultūriniame gyvenime. Nedaugelis žino, jog Kintai ir Vydūnas yra neatsiejami elementai.

Kupiškio r. Salamiesčio pagrindinė mokykla
Kupiškio r.

Salamiestis – tai miestelis, 12 km į šiaurės vakarus nuo Kupiškio, 10 km į pietryčius nuo Vabalninko.
1604 m. miestelis pagal palikimą perėjo Kristupo II Radvilos žinion. Nuo 1585 m. istoriniuose šaltiniuose minimas Salamiesčio dvaras (dabar kultūros namai), kuris priklausė didikams Radviloms. Be dvaro Salamiestis garsus Salamiesčio šv. Antano Paduviečio bažnyčia (1820 m.), medine Salamiesčio evangelikų reformatų bažnyčia (1830 m.), vėjinio malūno griuvėsiais, magazinu (svirnas grūdams) (1825 m.), Vėjelio įkurta senąja mokykla (1934 m.), veikiančia pagrindine mokykla (1989 m.). Netoliese teka Pyvesa, Vijūnytė.
Smagu čia gyventi! Atvažiuokit ir pajusite Radvilų dvasią patys!

Šiaulių profesinio rengimo centras Technologijų skyrius
Šiauliai

Šiaulių profesinio rengimo centro vienuoliktokės sukūrė filmuką, kurio tikslas parodyti kitiems koks gražus kraštas yra Šiauliai! Filmuke matomos labiausiai lankytinos Šiaulių miesto vietos, taip pat keletas ir jaunimo pamėgtų, tokios kaip: „Fox spot“ ir bulvaras. Taip pat filmuke išgirsite kur ir kada vyko garsusis Saulės mūšis.

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija
Mažeikiai

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija dalyvauja projekte ,,Jungiam Lietuvą''. Šiame vaizdo įraše iš aukštai parodome savo miesto grožį bei svarbą visai Lietuvai. Filmavimo metu Mažeikiai spindėjo sniego pataluose. Turime unikalų Senamiesčio parką, vienetinę muziejinę ekspoziciją, nuostabią Laisvės gatvę, seniausią Telšių apskrities mokyklą – Mažeikių Merkelio Račkausko gimnaziją, kuriai greit sukaks 100 metų, geležinkelio stotį ir Pirmojo pasaulinio karo laikus menantį 1908m. pastatytą geležinkelio tiltą ir daug kitų svarbių objektų Mažeikiuose. Mažeikiai - pramonės miestas. Turime visai Lietuvai svarbią naftos perdirbimo gamyklą ,,Orlen Lietuva'' ir geležinkelį, nuo kurio nutiesimo ir prasidėjo miesto plėtra.

Šilutės Vydūno gimnazija
Šilutė

Šilutė, buvusioje skalvių genties teritorijoje įsikūręs miestas, sparčiai auga ir plečiasi. Nors daržai ir laukai pakeisti gyvenamaisiais kvartalais, nebėra senųjų Šilutės gyventojų, dėl juos išblaškiusio karo, šiuo metu Šilutės rajonas vis dar traukia išskirtine geografine patirtimi ir unikaliu kraštovaizdžiu. Pažinti Pamario krašto gamtą ar architektūrą galima ne tik pėsčiomis ir automobiliais, bet ir vandens maršrutu.
Kaip ir Ovidijaus Vyšniausko dainoje: „Kiek daug pasaulio pamačiau/Kiek daug kelių nukeliavau/Bet sugrįšiu į Šilutę, ir sugrįšiu pas močiutę/Ir sugrįšiu nes visiems kartu smagiau.“

Ukmergė

Vienas seniausių Lietuvos miestų Ukmergė. MIestas gyvavymo pradžioje buvo vadinamas Vilkmerge. Čia teka Šventoji upė ir yra ne vienas piliakalnis, ant kurio užlipus gali matyti spalvingus pastatų stogus ir visą miestą iš viršaus.

Trakai

Kur yra Trakai, turbūt žinome kiekvienas. Kuo jie tokie ypatingi neskaitant didingos pilies ir kibinų gaminimo tradicijų?
Tuo, kad kiekviename žingsnyje mes išvysime dar daugiau įdomių dalykų, nuo senovinių trobelių iki tilto per Galvės ežerą vedantį į salą.