Registracija
balsuok

Atiduok savo balsą už labiausiai patikusį video. Net 500 moksleivių laimės galimybę aplankyti Valdovų rūmus, į 5 mokyklas atvyks po žinomą visuomenės veikėją, taip pat laukia kiti prizai.

Pakruojo rajono Žeimelio gimnazija
Žeimelio miestelis/ Pakruojo rajonas

Lietuvos šimtmečio proga mums kilo idėja „Tautiška giesme“ parodyti savo krašto žmonių vienybę. Miestelio aikštė ir joje augantis beveik šimtametis ąžuolas yra pavadinti „Vienybės“ vardu, tad ir filmuką pavadinome „Žeimelio vienybė težydi“. Į šį projektą įsijungė dalyvauti ne tik Žeimelio gimnazijos bendruomenė, bet ir Žeimelio žemės ūkio mokyklos bendruomenė, daugiafunkcinio centro „Ąžuoliukas“ darbuotojos, Žeimelio senjoros, Žeimelio ugniagesių komanda, Žeimelio „Žiemgalos“ muziejaus darbuotojos. Giedodami himną kartu parodėme ir savo krašto unikalumą ir savitumą. Filmuke pavaizdavome čia gyvenusių 4 tautų ir skirtingų religijų – katalikų, liuteronų, stačiatikių ir judėjų – kultūrinį bei materialinį palikimą.

Rietavo sav. Tverų gimnazija
Tverai

Tverai – senoji Žemaitijos sostinė, esanti kitų Žemaitijos miestų centre. Miestelis mažas, bet turi didžią istoriją. Tverai pirmą kartą paminėti 1251 m., kai apylinkes valdė kunigaikštis Vykintas, turėjęs pilį ant Lopaičių piliakalnio. Dabar Lopaičių piliakalnis dėl savo grožio ir čiurlenančio šaltinėlio traukia ne tik Lietuvos gyventojus, bet ir užsieniečius. Į miestelį svečius traukia Tveruose it saulė šviečianti viena seniausių medinių bažnyčių Lietuvoje, renginių gausūs Tverų gimnazija bei kultūros namai, muziejus bei gražus kraštovaizdis. Šiais Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio metais Tverai – Mažoli Lietuvos kultūros sostinė. Tverų istorijos bagažas pilnėja. Prie to galite prisidėti ir Jūs, aplankydami mūsų miestelį – Tverus. Daugiau – www.tverai.lt

Utenos Dauniškio gimnazija
Utena

Net ir norėdamas, savo šaknų niekados neišrausi ir toje vietoje nepasodinsi kažką nauja. Mes – lietuviai! Visų pirma, didžiuokimės tuo. Nepamirškime augti ir tobulėti, gyventi ir džiaugtis, nes tik taip kursime ateitį sau ir ateinančioms kartoms. Savo šaliai. Mes – uteniškiai. Čia užaugome, čia prasidėjo mūsų istorija. Utena išgyveno daugybę gaisrų, karų, kelis kartus buvo nušluota nuo žemės paviršiaus, tačiau vėl atsigavo. Šiandien šis miestas gali didžiuotis savo grožiu ir išvystyta infrastruktūra. Utena - tai pramonės miestas, bet ir garsėjantis parkais, dviem mieste tyvuliuojančiais ežerais ir viename jų šokančiu fontanu.

Plateliu gimnazija
Plateliai, Plungės r.

Plateliai – nuostabus miestelis, įsikūręs Lietuvos šiaurės vakarų pusėje. Miestelį supa begalinio grožio gamta, todėl suprantama, kodėl yra įsikūręs ir Žemaitijos nacionalinis parkas. Aplink miestelį auga šimtamečiai miškai, kuriuose kužda pilna žvėrelių ir paukštelių, dėmesį patraukia ir pavieniai medžiai galiūnai. Štai pats didžiausias ir seniausias medis - raganų uosis. Jis žinomas ne tik mūsų apylinkėse, bet ir visoje Lietuvoje. Platelių apylinkėse gamtos objektai gražesni vieni už kitus. Plateliai turi dar vieną pasididžiavimą - ežerą. Tai pats švariausias ežeras Lietuvoje. Apipintas legendomis, apdainuotas liaudies dainomis, ežeras nuo senų laikų traukė žmones: seniau buvo tai pragyvenimo šaltinis, o dabar plačiai lankomas turistų. Nereikėtų aplenkti ir Šv. Petro ir Povilo bažnyčios, nes jos teritorijoje ilgamečiu miegu miega Platelių dvaro svirno savininkė Marie Chiuseul-Gouffire ir jos brolis Gabriel Choiseul-Gouffier. Na, o norint aprėpti visą šio krašto grožį reikia tik užlipti ant 15m. aukščio apžvalgos bokšto ir Jūs jį išvysite!

Ukmergės Antano Smetonos gimnazija
Ukmergė

Gimtąjį Ukmergės miestą norime pristatyti drauge su žymiausiu kraštiečiu Antanu Smetona ir jo žmona. Pasivaikščiokime po miestą, aplankykime vietas, patinkančias įvairaus amžiaus ukmergiškiams.Pamilkite gimtąjį miestą!Jis tikrai žavus !

Agluonėnų pagrindinė mokykla
Klaipėdos rajonas

Agluonėnai - viena seniausių Mažosios Lietuvos gyvenviečių, buvusi Klaipėdos valsčiaus centru ir turtinga senovę menančiais pastatais, paminklais ir neeilinio grožio vietomis. Na, o kaip šiandien atrodo Agluonėnai pamatysite pažiūrėję mūsų 100 sekundžių arba atvykę pas mus į svečius. Mes labai Jūsų laukiame!

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija
Klaipėdos raj. Priekulė

Čia tokie dažni vakarų vėjai nuo marių. Laisvai atskrieję lygumon, atsidūsta lenktos gatvelės vingy, atsimušę į raudoną namo sieną, kurią kažkada palytėjo laibi gotikos pirštai. Lėtai plukdo vandenis Minija, išlenkusi nugarą pro Vingio parko medžius, daržus, pro geležinkelio tiltą, kuriuo į tolumas nudunda traukiniai. O miestelis lieka. Lieka čia visada, lyg prieš daugelį metų pailsėti nutūpęs paukštis prie kelio. Priekulė.

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija
Šiaulių rajonas
Alytaus Jotvingių gimnazija
Alytus