Registracija
balsuok

Atiduok savo balsą už labiausiai patikusį video. Net 500 moksleivių laimės galimybę aplankyti Valdovų rūmus, į 5 mokyklas atvyks po žinomą visuomenės veikėją, taip pat laukia kiti prizai.

Alksniupių pagrindinė mokykla
Radviliškio r. Alksniupiai

"Draugas" - taip vadinosi kolūkis, kuriame gimė ir augo mūsų tėvai.
"Draugas" - mūsų gyvenvietės - Alksniupių sinonimas ir viso jaunimo mėgiamas prekinis ženklas.
Mums patinka čia gyventi, čia mokytis, čia geras startas mūsų platiems skrydžiams.

„Atžalyno“ gimnazija
Pakruojis

Pakruojis - tai mažas miestelis esantis šiaurės Lietuvoje, turintis apie keturis tūkstančius gyventojų bei minimas nuo 1565 m. Nors jis ir nedidelis, tačiau turi savo išskirtinių bruožų, objektų, kai kurie yra gan populiarūs ne tik Lietuvoje. Per miestelį teka nuostabi upė Kruoja, mūsų apylinkėse stovi Pakruojo dvaras, kurio teritorija yra didžiausia Lietuvoje. Mieste 1801 m. pastatyta seniausia iki šiol Lietuvoje išlikusi sinagoga. Ši buvo neseniai atrestauruota. 1887 m. Pastatyta Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. Be to, turime Juozo Paukštelio biblioteką, kur yra labai malonu nueiti ir ramiai praleisti valandėlę su knyga. Galiausiai, jei norite pajusti gamtos grožį, būtinai apsilankykite Pakruojo parke, o jeigu patinka aktyvus laisvalaikis, nuvykite į buvusią „Versmės“ mokyklą, kurios kieme yra įrengtos naujos krepšinio bei teniso aikštelės. Visi yra nuoširdžiai čia laukiami.

Pranciškaus Skorinos gimnazija
Vilnius

Lietuva – maža, bet stipri šalis. Per savo gyvenimo laikotarpį šis kraštas patyrė daug nuoskaudų: karų, okupacijų ir trėmimų. Bet visi šie padariniai tik stiprino ją – vienijo jos tautą. Kalbant, apie XIX amžių Lietuva pajuto geležinę Rusijos Caro ranką. Tuo metu buvo uždrausta lietuviška spauda – paskutinė tautos išlikimo viltis. Tad savo tautiškumui išsaugoti, daugelis kunigų nusprendė slapčia platinti lietuvišką spaudą ir sukurdavo pogrindines lietuviškas mokyklas. Savo video norime parodyti, kad slapta ir tyli kova buvo neveltui. Tų žmonių dėka mes šiandien galime viešai kalbėti lietuviškai, be baimės laikyti save lietuviais. Taip pat parodyti tautos stiprumą ir vieningumą.

Butrimonių gimnazija
Butrimonys

Kelių, vedančių iš Vilniaus į Alytų ir Punią, sankirtoje kūrėsi prekybinis Butrimonių miestelis, kuriame kartu apsigyveno trijų tautų atstovai - lietuviai, žydai ir totoriai. Butrimonių miestelio trikampė aikštė - vienintelė tokios formos Lietuvoje, ji paskelbta urbanistikos paminklu. Miestelį puošia romantizmo stiliaus Išganytojo bažnyčia. Seniūnijoje stūkso Gerulių piliakalnis, Dūdiškių akmuo.

Kazlų Rūdos Prano Dovydaičio pagrindinė mokykla
Kazlų Rūda

Kazlų Rūdos miestelis yra ypatingas miestelis įsikūręs Marijampolės savivaldybėje. Kazlų Rūda įsikūrusi daugiau nei prieš 270 metų ir yra vis didėjantis savo gyventojų kiekiu. Kazlų Rūdoje yra daug atpažįstamų vietų kaip pažintinis takas vedantis jus per miškus supančius Kazlų Rūdą, dviračių takas Ažuolų Būda - Kazlų Rūda, geležinkelio vedukas, virvių parkas ir dar daugiau.

Šakių rajono Gelgaudiškio pagrindinė mokykla
Gelgaudiškis

Gelgaudiškis (senasis vardas - Gedigaudiškis) – Sūduvos šviesulys, miestelis įsikūręs prie Nemuno. Per keletą šimtmečių Gelgaudiškį valdė įvairūs savininkai - Sapiegos, Dembskiai, Ozieblovskiai, Čartoryskiai, Gelgaudai, Zabielos ir kiti, o XIX Koideliai ir Komarai. Gelgaudiškio vietovė istorijos šaltiniuose minima jau XVI amžiaus pradžioje. Čia buvo įkurta pirmoji mokykla Zanavykijoje. Neįsivaizduojame gražiame kraštovaizdyje įsikūrusio Gelgaudiškio be dvaro rūmų ir juos supančio seno, didingo parko. Daug įvairių legendų ir pasakojimų gaubia šią vietovę. Atvykite ir pakeliaukite du kilometrus apimančiu Gelgaudiškio pažintiniu taku. Susipažinkite su gamtos ir kultūros vertybėmis, legendomis, mėginkite suprasti „žemės kalbos žodžius“.
Mes Jūsų laukiame

Panevėžio r. Velžio gimnazija
Panevėžys, Panevėžio rajonas

Panevėžys dažnai vaizduojamas kaip miestas, kuris visada tuščias ir jame niekas nevyksta, kur yra prastos gyvenimo salygos ir žemas kultūros lygis. Mes matome Panevėžį kitaip – mums tai miestas, kur galime įgyvendini savo svajones, buvo ir kultūros sostinė, o svarbiausia, kad tai mūsų gimtasis miestas, kurį mylime ir saugome.

Ukmergės r. Siesikų gimnazija
Ukmergės r.

Siesikai - nedidelis, bet gražią istoriją turintis miestelis. Didžiuojamės savo kraštu: bažnyčia, prezidento Antano Smetonos miestelio centre sodintu ąžuolu, renovuota, viena moderniausių šalyje gimnazija, o ypatingai - gražiomis legendomis apipintu Siesikų dvaru😊

Kauno rajono Neveronių gimnazija
Kaunas